Home | News | Announcements | Club Shop | Club Info | Contact | Documents | Sponsors  
Teams
Senior
Men
Ladies & Girls
Ladies
LG18 Girls
LG13 Girls
LG11 Girls
LG10 Girls
Youth - Allied
U18 Boys
Youth - Saturday
U18 Boys
U16 Boys
U15 Boys
U14 Boys
U13 Mixed
U12 Mixed
U11 Mixed
Youth - Sunday
U18 Boys
U16 Boys
U15 Boys
U14 Boys
U13 Mixed
U12 Mixed
U11 Mixed
Junior - Saturday
U10 Mixed
U9 Mixed
U8 Mixed
U7 Mixed
Junior - Sunday
U10 Mixed
Soccer School
Referees
Referees
Events
Events
 
Ascot United Home Fixtures for the Next 28 Days
           
Show Fixtures for Next: 7 days 14 days 21 days 28 days Print : CSV
 
Racecourse
Date AgeGroup Team Opposition KO End Pitch  
15/11 Events Events Private Booking 9.15 a.m. to 3.00 p.m. 09:00 10:55 Clubhouse  
15/11 Events Events FA Education - Safeguarding Children 7-10pm 18:30 20:55 Clubhouse  
 
17/11 U7 Mixed Group Under 7s Coaching 09:30 10:55 Main  
17/11 Men Development Finchampstead 15:00 16:55 Main  
17/11 U9 Mixed Racing Winnersh Rangers Aces 09:00 10:00 Top Junior  
17/11 U10 Mixed Saints Hearts of Teddlothian Wildcats 10:00 11:10 Top Junior  
17/11 LG11 Girls Sapphires Maidenhead Boys & Girls (Cup) 11:00 12:20 Top Junior  
17/11 U9 Mixed Chargers PINEWOOD PREDATORS 09:00 10:00 Bottom Junior  
17/11 U9 Mixed Saints Eversley & California Royals 10:00 11:00 Bottom Junior  
17/11 U9 Mixed Royals Eversley and California Eagles 11:00 12:00 Bottom Junior  
17/11 U8 Mixed Saints Berks County Panthers 09:00 10:00 Middle Mini A  
17/11 U8 Mixed Racing Old Windsor Tigers 10:00 11:00 Middle Mini A  
17/11 U8 Mixed Wanderers Laurel Park Tornados 09:00 10:00 Middle Mini B  
17/11 U8 Mixed Raiders Berks Elite FC Black 10:00 11:00 Middle Mini B  
 
18/11 Soccer School School Soccer School 10:00 11:30 Main  
18/11 U10 Mixed Youth Sheen Lions Pride 10:00 11:10 Bottom Junior  
 
19/11 Events Events Private booking 5.30pm to 7.15pm 17:30 19:25 Clubhouse  
 
20/11 Men United Reading City 19:45 21:40 Main  
 
21/11 Events Events Private booking 6-8pm 18:00 19:55 Clubhouse  
 
22/11 U18 Boys Allied Windsor FC 19:30 21:25 Main  
22/11 Events Events Private Booking 9.15 a.m. to 3.00 p.m. 09:00 10:55 Clubhouse  
 
24/11 U7 Mixed Group Under 7s Coaching 09:30 10:55 Main  
24/11 Men United Windsor 15:00 16:55 Main  
24/11 U10 Mixed Spartans AFC Henley Hurriances 09:00 10:10 Top Junior  
24/11 U10 Mixed Racers Binfield Predators 10:00 11:10 Top Junior  
24/11 U10 Mixed Aces Binfield Rebels 11:00 12:10 Top Junior  
24/11 U10 Mixed Chargers Binfield Hurriances 09:00 10:10 Bottom Junior  
24/11 U9 Mixed Raiders Ascot United Chargers 10:00 11:00 Bottom Junior  
24/11 U8 Mixed Royals Binfield Celtics 09:00 10:00 Middle Mini A  
24/11 U8 Mixed Chargers Ascot United Saints 12:00 13:00 Middle Mini A  
24/11 U8 Mixed Aces Binfield Falcons 09:00 10:00 Middle Mini B  
 
25/11 Ladies Ladies AFC Bournemouth FC 14:00 15:55 Main  
25/11 Soccer School School Soccer School 10:00 11:30 Top Junior  
25/11 U10 Mixed Youth Ashford Town Juniors 10:00 11:10 Bottom Junior  
25/11 U10 Mixed Galaxy Woking Town Blues 10:00 11:10 Bottom Junior  
 
26/11 Events Events Private booking 5.30pm to 7.15pm 17:30 19:25 Clubhouse  
 
29/11 Events Events Private Booking 9.15 a.m. to 3.00 p.m. 09:00 10:55 Clubhouse  
 
01/12 Men Development Corinthian Casuals 15:00 16:55 Main  
01/12 U10 Mixed Chargers AFC Henley Hurricanes - Trophy 10:00 11:10 Top Junior  
01/12 U10 Mixed Racers Old Windsor Tigers Blacks (Trophy) 11:00 12:10 Top Junior  
01/12 U9 Mixed Saints Wargrave Wolves Stripes TBC TBC All Pitches  
01/12 U10 Mixed Spartans Maidenhead United Magpies (Trophy) 10:00 11:10 Bottom Junior  
01/12 U10 Mixed Saints Pinewood Predators (Trophy) 11:00 12:10 Bottom Junior  
01/12 U8 Mixed Royals Maidenhead Utd Magpies Diamonds 10:00 11:00 Middle Mini A  
01/12 U8 Mixed Chargers Bracknell Town FC Colts (Trophy) 11:00 12:00 Middle Mini A  
01/12 U8 Mixed Saints Bracknell Athletic Colts (Cup) 10:00 11:00 Middle Mini B  
 
02/12 Men Veterans Molesey 10:30 12:25 Main  
 
03/12 Events Events Private booking 5.30pm to 7.15pm 17:30 19:25 Clubhouse  
 
06/12 Events Events Private Booking 9.15 a.m. to 3.00 p.m. 09:00 10:55 Clubhouse  
 
08/12 Men United Fairford Town 15:00 16:55 Main  
08/12 U10 Mixed Aces Hearts of Tedlothian Tigers 09:00 10:10 Top Junior  
08/12 U10 Mixed Racers Bracknell Town FC Youth (Trophy) 10:00 11:10 Top Junior  
08/12 U10 Mixed Saints Winnersh Rangers Barbarians (Trophy) 11:00 12:10 Top Junior  
08/12 U9 Mixed Chargers Spencers Wood Lions (League Cup) 09:00 10:00 Bottom Junior  
08/12 U10 Mixed Spartans Winnersh Rangers Aztecs 10:00 11:10 Bottom Junior  
08/12 U9 Mixed Raiders LAUREL PARK HURRICANES CUP/TROPHY 11:00 12:00 Bottom Junior  
08/12 U8 Mixed Aces Ashridge Park Royals (Trophy) 10:00 11:00 Middle Mini A  
08/12 U8 Mixed Saints Pinewood Pythons (Cup) 10:00 11:00 Middle Mini B  
08/12 U8 Mixed Royals Hawley Raiders 10:00 11:00 Middle Mini B  
 
10/12 Events Events Private booking 5.30pm to 7.15pm 17:30 19:25 Clubhouse  
 
11/12 U18 Boys Allied Binfield 19:30 21:25 Main  
 
13/12 Events Events Private Booking 9.15 a.m. to 3.00 p.m. 09:00 10:55 Clubhouse  
 
Charters School
Date AgeGroup Team Opposition KO End Pitch  
17/11 U15 Boys Hornets ROTHERFIELD UNITED FC COLTS 09:15 11:00 Far Adult  
17/11 U11 Mixed Aces Eversley & California Raiders 09:00 10:20 Near 9 v 9  
17/11 U11 Mixed Chargers Eversley & California Cobras 10:20 11:40 Near 9 v 9  
17/11 U11 Mixed Royals Eversley & California Royals 09:30 10:50 Far 9 v 9  
 
18/11 U14 Boys Youth Carshalton Athletic Reds 10:00 11:30 Far Adult  
 
24/11 U16 Boys Eagles Twyford Comets 09:30 11:15 Near Adult  
24/11 U15 Boys Galaxy AFC HENLEY HURRICANES 09:15 11:00 Far Adult  
24/11 U12 Mixed Racing BINFIELD VIPERS 09:00 10:20 Near 9 v 9  
24/11 U11 Mixed Raiders Hearts of Teddlothian Eagles 10:20 11:40 Near 9 v 9  
24/11 U12 Mixed Athletic Binfield Eagles 09:00 10:20 Far 9 v 9  
24/11 U12 Mixed Colts Binfields Hawks 10:20 11:40 Far 9 v 9  
24/11 U12 Mixed Chargers MAIDENHEAD UNITED MAGPIES DIAMONDS 11:40 13:00 Far 9 v 9  
 
25/11 U15 Boys Youth Manorcroft Utd Juniors 10:00 11:45 Near Adult  
 
01/12 U16 Boys Racing Ascot United Eagles 10:00 11:45 Near Adult  
01/12 U15 Boys Hornets FC HOLYPORT HAWKS 09:30 11:15 Far Adult  
01/12 U11 Mixed Royals Whitegrove Eagles 09:00 10:20 Near 9 v 9  
01/12 U11 Mixed Aces South Reading FC 10:20 11:40 Near 9 v 9  
 
08/12 U11 Mixed Raiders CUP FC Woodley 10:20 11:40 Near 9 v 9  
08/12 U12 Mixed Athletic Twyford Comets (Cup) 10:20 11:40 Far 9 v 9  
 
09/12 U13 Mixed Youth TBC 10:30 11:50 Near Adult  
09/12 U15 Boys Youth Reading Royals (C.Cup) 14:00 16:15 Near Adult  
 
Goaters Road
Date AgeGroup Team Opposition KO End Pitch  
17/11 U12 Mixed Royals Woodley United Mohawks 09:00 10:20 Youth  
17/11 U14 Boys Aces FC BRACKNELL COLTS 09:15 10:45 Adult  
 
18/11 U16 Boys Youth South Park Jets (Cup) 10:00 11:45 Adult  
 
24/11 LG13 Girls Crystals Wargrave Girls Sharks 09:30 11:00 Youth  
24/11 LG13 Girls Emeralds Tilehurst panthers Belles 11:15 12:45 Youth  
24/11 U14 Boys Royals Holyport Memorial 10:00 11:30 Adult  
 
25/11 LG13 Girls Sapphires Carshalton Athletic Youth FC 10:00 11:30 Youth  
25/11 LG18 Girls Diamonds Claygate 10:30 12:25 Adult  
 
01/12 U14 Boys Aces AFC CAVERSHAM KNIGHTS 09:15 10:45 Adult  
01/12 U12 Mixed Royals Whitegrove Saints 10:20 11:40 Adult  
 
02/12 LG13 Girls Diamonds Balham 10:00 11:30 Youth  
02/12 Ladies Reserves Taplow united Blues Ladies (league plate ) 13:30 15:55 Adult  
 
09/12 LG13 Girls Sapphires Kew Park Rangers FC Reds 10:00 11:30 Youth  
09/12 LG13 Girls Diamonds Sutton United Ladies FC (League Cup) 10:00 12:00 Youth  
09/12 Ladies Reserves Harefield Ladies 14:00 15:55 Adult  
 
South Ascot
Date AgeGroup Team Opposition KO End Pitch  
17/11 U13 Mixed Chargers Eversley & California Pumas 09:00 10:20 South Ascot  
17/11 U13 Mixed Eagles Ashridge Park Royals 11:00 12:20 South Ascot  
 
24/11 U13 Mixed Raiders Burghfield Bears FC 09:00 10:20 South Ascot  
 
01/12 U13 Mixed Chargers Old Windsor Tigers Blacks 11:00 12:20 South Ascot  
 
Victory Field
Date AgeGroup Team Opposition KO End Pitch  
17/11 U18 Boys Royals Calcot 09:15 11:10 Victory Field  
17/11 U18 Boys Aces Reading Pumas 11:00 12:55 Victory Field  
 
24/11 U18 Boys Royals Bracknell Town TBC TBC Victory Field  
24/11 U18 Boys Leopards Hearts of Teddlothian Tigers U18 11:00 12:55 Victory Field  
 
25/11 U16 Boys Youth Meadow Sports 10:00 11:45 Victory Field  
 
01/12 U18 Boys Aces Southcote Colts 09:00 10:55 Victory Field  
 
08/12 U18 Boys Aces Crookham Rovers 09:15 11:10 Victory Field  
 
Away Game
Date AgeGroup Team Opposition KO End Pitch  
17/11 U15 Boys Galaxy HAWLEY RAIDERS TBC TBC Away Game  
17/11 U13 Mixed Raiders AFC Henley Hurricanes TBC TBC Away Game  
17/11 U10 Mixed Chargers Reading Women FC TBC TBC Away Game  
17/11 U10 Mixed Spartans FC Holyport Hurricanes TBC TBC Away Game  
17/11 U8 Mixed Chargers Eversley & California Pythons TBC TBC Away Game  
17/11 U11 Mixed Raiders Woodley Wanderers Yth Leopards TBC TBC Away Game  
17/11 U8 Mixed Aces Eldon Celtic AFT Jaguars TBC TBC Away Game  
17/11 U10 Mixed Aces Zoom FC TBC TBC Away Game  
17/11 U16 Boys Eagles Meadows Sports TBC TBC Away Game  
17/11 U18 Boys Leopards AFC Aldermaston TBC TBC Away Game  
17/11 U14 Boys Royals NPL Youth TBC TBC Away Game  
17/11 U8 Mixed Royals Binfield Chargers TBC TBC Away Game  
17/11 LG13 Girls Crystals Berks County FC TBC TBC Away Game  
17/11 U9 Mixed Raiders Hearts of Teddlothian Panthers TBC TBC Away Game  
17/11 U12 Mixed Racing YATELEY UNITED RAPTORS TBC TBC Away Game  
17/11 U12 Mixed Athletic Maidenhead Magpies TBC TBC Away Game  
17/11 U12 Mixed Chargers EVERSLEY & CALIFORNIA ROYALS TBC TBC Away Game  
17/11 LG13 Girls Emeralds Caversham AFC Phoenixes 10:00 11:30 Away Game  
 
18/11 LG13 Girls Diamonds Teddington Athletic TBC TBC Away Game  
18/11 U15 Boys Youth Kew Association Youth TBC TBC Away Game  
18/11 LG13 Girls Sapphires Laleham & Kempton Girls FC 10:00 11:30 Away Game  
18/11 Ladies Reserves Camberley Town Ladies 14:00 15:55 Away Game  
 
24/11 U9 Mixed Chargers Ascot United Raiders TBC TBC Away Game  
24/11 U8 Mixed Wanderers STB&G FC Reds TBC TBC Away Game  
24/11 U10 Mixed Saints Old Windsor Tigers Reds TBC TBC Away Game  
24/11 U13 Mixed Chargers Wokingham & Emmbrrok Wolverines TBC TBC Away Game  
24/11 U9 Mixed Saints Pinewood Pythons TBC TBC Away Game  
24/11 U18 Boys Aces Basingstoke Town TBC TBC Away Game  
24/11 U12 Mixed Royals FC Bracknell Colts TBC TBC Away Game  
24/11 U8 Mixed Raiders Maidenhead United Magpies Black TBC TBC Away Game  
24/11 U9 Mixed Racing Binfield Harriers TBC TBC Away Game  
24/11 U8 Mixed Saints Ascot United Chargers TBC TBC Away Game  
24/11 U11 Mixed Royals Reading City Athletic TBC TBC Away Game  
24/11 U15 Boys Hornets BINFIELD BARRACUDAS TBC TBC Away Game  
24/11 U16 Boys Racing Hartley Witney Junior Hawks TBC TBC Away Game  
24/11 U8 Mixed Racing Cookham Dean Youth TBC TBC Away Game  
 
25/11 LG13 Girls Diamonds AFC Wimbledon Blues TBC TBC Away Game  
25/11 Ladies Reserves Yateley united Ladies 14:00 15:55 Away Game  
 
01/12 U12 Mixed Colts MAIDENHEAD B&G FC PANTHERS TBC TBC Away Game  
01/12 LG13 Girls Crystals Wokingham & Emmbrook TBC TBC Away Game  
01/12 LG13 Girls Emeralds Wargrave Girls Sharks TBC TBC Away Game  
01/12 U15 Boys Galaxy WOKINGHAM & EMMBROOK ORANGES TBC TBC Away Game  
01/12 U8 Mixed Racing Pinewood panthers TBC TBC Away Game  
01/12 U12 Mixed Athletic Whitegrove Knights TBC TBC Away Game  
01/12 U12 Mixed Chargers TWYFORD COMETS BLACKS TBC TBC Away Game  
01/12 U12 Mixed Racing WHITEGROVE DRAGONS TBC TBC Away Game  
01/12 U14 Boys Royals Windsor Youth Hawkes Dynamos TBC TBC Away Game  
01/12 U10 Mixed Aces NPL Youth Electrons TBC TBC Away Game  
01/12 U9 Mixed Chargers Laurel Park Hurricanes (League Cup) TBC TBC Away Game  
01/12 U18 Boys Leopards Laurel Park Sting Jets TBC TBC Away Game  
01/12 U13 Mixed Raiders Whitegrove Leopards TBC TBC Away Game  
01/12 U11 Mixed Raiders Berks Elite FC Black TBC TBC Away Game  
01/12 U9 Mixed Raiders AFC Charvil CUP TBC TBC Away Game  
01/12 U8 Mixed Aces Bracknell Cavaliers FC Saints (Trophy) TBC TBC Away Game  
01/12 Men United Abingdon United 15:00 17:25 Away Game  
 
02/12 U16 Boys Youth Barnes Eagles TBC TBC Away Game  
02/12 U10 Mixed Youth CB Hounslow Utd Greens TBC TBC Away Game  
02/12 LG18 Girls Diamonds Beecholme TBC TBC Away Game  
02/12 LG13 Girls Sapphires Caterham Pumas YFC 10:00 11:30 Away Game  
02/12 U14 Boys Youth Ashstead town 10:00 11:30 Away Game  
 
04/12 Men United Virginia Water 19:45 21:40 Away Game  
 
05/12 U18 Boys Allied Hartley Wintney 19:30 21:25 Away Game  
 
08/12 U16 Boys Eagles Caversham Trent Blues TBC TBC Away Game  
08/12 U8 Mixed Raiders Winnersh Rangers Turbos (trophy) TBC TBC Away Game  
08/12 U11 Mixed Royals Whitegrove Eagles TBC TBC Away Game  
08/12 U8 Mixed Racing ST B&G TBC TBC Away Game  
08/12 U10 Mixed Chargers Berks Elite FC Black - Trophy TBC TBC Away Game  
08/12 LG13 Girls Emeralds Berks County FC TBC TBC Away Game  
08/12 U8 Mixed Chargers South Reading FC (Trophy) TBC TBC Away Game  
08/12 Men Development Leverstock Green 15:00 16:55 Away Game  
 
09/12 LG18 Girls Diamonds Caterham TBC TBC Away Game  
09/12 Men Veterans Meadhurst 10:30 12:25 Away Game  
09/12 Ladies Ladies Oxford City FC 14:00 15:55 Away Game  
 
Neutral
Date AgeGroup Team Opposition KO End Pitch  
01/12 U16 Boys Eagles Ascot United Racing 09:30 11:15 Neutral  
 
Home or away to be confirmed
Date AgeGroup Team Opposition KO End Pitch  
17/11 U16 Boys Racing TBC TBC TBC Not set yet  
 
No Game
Date AgeGroup Team Opposition KO End Pitch  
18/11 LG18 Girls Diamonds NO match TBC TBC No Game  
 
Home or away to be confirmed
Date AgeGroup Team Opposition KO End Pitch  
08/12 U16 Boys Racing TBC TBC TBC Not set yet  

 

   
All website content is copyright Ascot United FC unless otherwise stated.
site by paulsayer.net